Leczymy-Łysienie.pl

Nie chcesz łysieć ? Nie musisz !
Wszystko o łysieniu w jednym miejscu

forum
Polecane produkty

Nanogen Toppik HSRCo powoduje łysienie u kobiet ?

Nie którzy myślą, że łysienie to tylko problem mężczyzn. Jednakże łysienie dotyka kobiety w niewiele mniejszym stopniu niż mężczyzn. Nie jest to jednak łysienie prowadzące do całkowitej utraty włosów, a zazwyczaj tylko do częściowego wyłysienia. Kobiety ponadto nigdy nie pozwolą sobie na pokazywanie łysiny i zazwyczaj, gdy kobieta ma tego typu problemy nosi peruki lub zagęszcza swoje włosy w inny sposób.

Przyczyn łysienia u kobiet jest wiele. W mniejszym stopniu u kobiet czynnikiem powodującym łysienie jest czynnik dziedziczenia i hormony. Jest tak ponieważ kobiety nie posiadają dużego poziomu testosteronu, który jest główną przyczyną łysienia genetycznego u mężczyzn. Nie można jednak całkowicie wykluczyć tego, że łysienie u kobiet nie jest spowodowane testosteronem, gdyż każda kobieta posiada ten hormon, jednak w zdecydowanie mniejszej ilości niż mężczyźni.

Oprócz łysienia dziedzicznego bardzo częstą przyczyną łysienia u kobiet są typowe sprawy kobiece, które mężczyzn w ogóle nie dotyczą, a są to: ciąża i menopauza. W czasie ciąży może dojść do znacznej utraty włosów. Jest to związane z przekazywaniem dziecku przez matkę wielu niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin i minerałów i przez to powstający wysoki niedobór tych związków u kobiety. Również w czasie karmienia piersią, może występować nasilone wypadanie włosów, które później zazwyczaj ustępuje. Jednakże nie zawsze włosy z powrotem odrastają.

Menopauza również bardzo często powoduje wypadanie włosów u kobiet i czasami nawet prowadzi do silnego wyłysienia. W okresie menopauzy, podobnie jak w okresie ciąży kobiety powinny regularnie i systematycznie uzupełniać utratę przez nie wielu ważnych składników mineralnych.

Kolejną przyczyną łysienia u kobiet są choroby głównie związane z wątrobą, tarczycą oraz nowotwory. W czasie tych chorób włosy są bardzo osłabione, występuje mała odporność organizmu co przejawia się w nadmiernym wypadaniu włosów. Duży stres, niezdrowy tryb życia oraz dużo wypijanej kawy eliminują z organizmu wiele ważnych mikroelementów co znowu ma niekorzystny wpływ na włosy. Uzupełnianie ich sztucznymi tabletkami jest skuteczne w niewielkim stopniu. Zdecydowanie lepiej uzupełniać te niedobory w prawdziwym pokarmie, chodzi tutaj głównie o magnez, wapń i cynk.

Ostatnią ważną przyczyną łysienia u kobiet jest niewłaściwa pielęgnacja włosów. Kobiety lubią często farbować włosy, zgrzewać je, zagęszczać, przedłużać co może prowadzi do ich zniszczenia, a co za tym idzie również i częściowego wypadnięcia. Oczywiście o włosy trzeba dbać, należy je myć i czesać, ale należy również uważać na niewiadomego pochodzenia kosmetyki, które mogą jedynie zaszkodzić niż pomóc.

Poznaj szczegóły zagęszczania włosów mikrowłóknami na stronie

Działanie mikrowłókien
Najlepsze blogi

zobacz więcej blogów   |   Napisz swój blog!

Strony, które mogą Ci pomóc:

Copyright by Leczymy-Łysienie.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.