Leczymy-Łysienie.pl

Nie chcesz łysieć ? Nie musisz !
Wszystko o łysieniu w jednym miejscu

forum
Polecane produkty

Nanogen Toppik HSRPomógł mi przeszczep włosów

autor: Zychodata: 2012-09-22

Ja uważam, że jedyną skuteczną metodą na łysienie jest przeszczep włosów. Tak jak tutaj pewnie większość osób, używałem już najróżniejszych środków. Pamiętam, że czasami jak zobaczyłem artykuł w gazecie, czy informację w telewizji, że jest postęp w walce z łysieniem, bardzo się zawsze napalałem. Zazwyczaj jednak zawsze okazywało się, że te nowości to oczywiście mrzonki.

Kiedy mimo stosowania palmy sabałowej, aloesu, witamin z grupy B, szamponów przeciłłupieżowych, nie zauważałem żadnych rezultatów, a łysienie postępowało. Postanowiłem umówić się z kliniką przeszczepiania włosów w Poznaniu. Bardzo miła obsługa, kulturalne i ładne Panie, wszystko wyglądał bardzo pięknie. Byłem umówiony z jedną Panią doktor, która dokładnie wytłumaczyła mi na czym polega przeszczep włosów, bo przyznam że wcześniej nie miałem o tym żadnego pojęcia. Obecnie przeszczep włosów wykonuje się najczęściej metodą strip, czyli wycina się z tyłu głowy pasek włosów, kilka osób siedzi z boku podczas zabiegu i wydziela z całego paska włosów pojedyncze mieszki włosowe. Następnie te pojedyncze mieszki wkłada się we wcześniej nakłute dziurki w miejscach gdzie chce się mieć włosy.

Ja miałem robiony przeszczep włosów właśnie taką metodą, chociaż jest jeszcze metoda FUE, podobno dająca jeszcze lepsze rezultaty, tylko że znacznie droższa (około 5 razy) i o wiele bardziej pracochłonna. Po zabiegu przeszczepu włosów, zostałem w klinice na noc. Głowę miałem całą zabandażowaną. Wyglądałem jak angielski pacjent. Rano zmienili mi opatrunek, w międzyczasie zobaczyłem, że całą głowę mam zakrwawioną, a w głowie powbijane krótkie grube włoski. Byłem przerażony, ale Pani doktor uspokajała mnie twierdząc, że to normalne i tak właśnie wygląda prawidłowy przeszczep włosów.

Wróciłem do domu. Oczywiście przez tydzień wziąłem urlop bo nie można chodzić z zakrwawioną głową do pracy. Nie można było też myć włosów przez kilka dni co było chyba największą męczarnią z całego tego okresu. Głowa też bolała jak na silnym kacu. Trzeba brać jakieś środki przeciwbólowe, ale oni je przepisują.

Po miesiącu stwierdziłem, że przeszczep włosów się nie przyjął. Wszystkie przeszczepione włosy mi wypadły. Glaca świeciła jak nigdy. Byłem przerażony. Skazany na łysienie do końca życia. Tyle kasy, tyle strachu i co teraz ? Zadzwoniłem tam, ale uspokoili mnie, że wszystko na pewno jest w porządku. Jeśli się gdzieś mocno nie uderzyłem głową to przeszczep włosów się na pewno przyjął i rzeczywiście po 3 miesiącach zauważyłem zagęszczanie się włosów. Nie wyobrażacie sobie jakie to jest wspaniałe uczucie. Problem twojego życia jakim było łysienie, nagle został pokonany. Przeszczep włosów ma jeszcze to do siebie, że rezultaty poprawiają się nawet do roku po zabiegu. Włosy mam teraz znacznie lepsze, gęstsze, ale już myślę, że jak uzbieram znowu trochę kasy to zrobię sobie kolejny przeszczep włosów. Wszystkim wahającym się życzę odwagi w podjęciu tej trudnej, ale ostatecznie dającej wiele satysfakcji decyzji.


Zycho

» powrót

zobacz więcej blogów   |   Napisz swój blog!

Pozostale blogi

Wygrywam z łysieniem

autor: Matidata: 2011-02-11
Łysienie zaczęło u mnie postępować w wieku chyba około 17 lat. Na początku nie myślałem w ogóle, że to jest łysienie. Miałem długie włosy i mieliśmy na wczasach niezły ubaw, gdy zatkałem spływ od brodzika prysznicowego moimi włosami i przez to zalało kumplom ich pokój. Od tego czasu pojawiły się uwagi pod moim(...)

czytaj więcej »

Po 4 latach kuracji

autor: Krisdata: 2012-03-08
Najróżniejsze kuracje na łysienie stosuję już ponad 4 lat, a mam lat 28. Łysienie u siebie zauważyłem przed lustrem gdy pewnego razu nie potrafiłem ułożyć swojej fryzury. Włosy stały się po prostu znacznie cieńsze i zrobiły się z nich takie piórka. Zaczęły latać we wszystkie strony, a nie tak jak kiedyś zawsze były(...)

czytaj więcej »

Łysienie plackowate u 11 letniego chłopca

autor: Ewadata: 2013-04-09
Chcę podzielić się informacją o sposobie leczenia łysienia plackowatego. Mój 11-to letni syn przez prawie 2 lata systematycznie łysiał, rozpoznano łysienie plackowate- choroba postępowała gdy stres narastał, po ponad roku braku jakichkolwiek efektów nastąpił przełom. Zostało zastosowane następujące(...)

czytaj więcej »

Historia walki z łysieniem plackowatym pani Sylwii

autor: Sylwiadata: 2014-12-08
Mając ok. 10 lat pojawił mi się na głowie malutki placuszek- jednak moi rodzice szybko zareagowali zabrali mnie do dermatologa, który przepisał mi odpowiednie leki i po ok 2 miesiącach placuszek zarósł. Wszystko tak naprawdę zaczęło się trzy lata temu we wrześniu. Po udanych, zasłużonych wakacjach za granicą –(...)

czytaj więcej »

Poznaj szczegóły zagęszczania włosów mikrowłóknami na stronie

Działanie mikrowłókien
Najlepsze blogi

zobacz więcej blogów   |   Napisz swój blog!

Strony, które mogą Ci pomóc:

Copyright by Leczymy-Łysienie.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.