Leczymy-Łysienie.pl

Nie chcesz łysieć ? Nie musisz !
Wszystko o łysieniu w jednym miejscu

forum
Polecane produkty

Nanogen Toppik HSRŁysienie plackowate

Przebieg łysienia plackowatego

Przebieg tego typu łysienia może być bardzo rozmaity, stąd też stosuje się zwyczajowo jego podział na poszczególne typy. Objawia się ono występowaniem mniej lub bardziej rozległych ognisk na skórze głowy pozbawionych owłosienia. Zakres takich zmian może być od bardzo ograniczonego, po rozlany i uogólniony. Mogą mieć charakter przejściowy lub trwały.

Wypadanie włosów przebiegać może stopniowo, objawiać się na początku ich łamliwością i ścieńczeniem albo też może mieć przebieg błyskawiczny, od razu odsłaniając obszary na skórze całkowicie pozbawione zarostu.

Zwyczajowo łysienie plackowate dzieli się na trzy rodzaje. Pierwsza i zarazem najczęściej występująca postać to stan, w którym proces ten ma ograniczony charakter i występują jedynie poszczególne ogniska pozbawione włosów. Druga postać ma miejsce, kiedy choroba obejmuje całą głowę. Trzecia z kolei (alopecia universalis) powoduje utratę całego owłosienia na ciele.

Objawy

Zazwyczaj początki tej choroby mają charakter nagły i dotyczą skóry głowy. Z reguły następują przy dobrym stanie ogólnym organizmu. Pierwszym objawem jest zwykle powstanie pojedynczego ogniska pozbawionego włosów, wyraźnie odgraniczonego, o wielkości zbliżonej do monety lub (często) większej. Takie pierwsze ognisko często przez długi czas utrzymuje się jako jedyne. Niekiedy następuje jego rozszerzanie się, które przebiegać może w różnym tempie i prowadzić w efekcie do zwiększenia pierwotnego ogniska do nawet znacznych rozmiarów.

Skóra w obrębie objętym tego rodzaju zanikiem włosów pozostaje często niezmieniona. Może niekiedy przyjąć wygląd podobny do skóry przy schorzeniu łojotokowym. Może być też wiotka i mieć barwę sporo jaśniejszą niż skóra w innych miejscach na ciele.

Ogniska objęte zmianami łysienia plackowatego najczęściej są umiejscowione w części potylicznej i ciemieniowej. Zazwyczaj w niewielkiej odległości od pierwszego ogniska zaczynają jedno po drugim tworzyć się kolejne. Odstęp czasowy od powstania pierwszej zmiany do wystąpienia kolejnych jest zazwyczaj niewielki. Bywa jednak i tak, że kolejne ogniska powstają po bardzo długim czasie. Następnie ogniska mogą utrzymywać się bez dalszych zmian przez różny okres.

Poznaj szczegóły zagęszczania włosów mikrowłóknami na stronie

Działanie mikrowłókien
Najlepsze blogi

zobacz więcej blogów   |   Napisz swój blog!

Strony, które mogą Ci pomóc:

Copyright by Leczymy-Łysienie.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.