Leczymy-Łysienie.pl

Nie chcesz łysieć ? Nie musisz !
Wszystko o łysieniu w jednym miejscu

forum
Polecane produkty

Nanogen Toppik HSRPreparaty na łysienie

Odkrycie niszczącego działania dihydrotestosteronu na mieszki włosowe pozwoliło określić w jaki sposób kuracje ziołowe, czy farmakologiczne mogą wpłynąć na powstrzymanie procesu wypadania włosów o podłożu hormonalnym (androgenowego).
Skuteczne powstrzymanie tego procesu może zatem polegać na zredukowaniu poziomu enzymu (5-alfa reduktazy), wpływającego na przemianę testosteronu w DHT w gruczołach łojowych. Innym skutecznym w powstrzymywaniu procesu łysienia działaniem leków, może być powstrzymanie zdolności DHT do wiązania się z receptorami w mieszkach włosowych.

Niektóre środki farmakologiczne:

- Propercia

Działanie tego leku dostępnego w postaci kapsułek jest związane z powstrzymaniem procesu przemiany testosteronu w szkodliwe dla mieszków włosowych DHT. Zwyczajowo stosowany jest w celu powstrzymania łysienia androgenowego u mężczyzn. Stosowany u kobiet również może przynieść korzystne rezultaty, choć wówczas należy wykluczyć ciążę.

- Rogaine

Preparat ten przeznaczony do stosowania zewnętrznego uznawany jest za skutecznie powstrzymujący łysienie u mężczyzn i kobiet. Skuteczniej działa w przypadku kobiet, u których może również przynieść poprawę w przypadku utraty włosów o innym niż androgenowe podłożu.

- Ketokonazol

Zewnętrzne stosowanie tego preparatu przynosi zmniejszenie produkcji testosteronu (i innych androgenów) w gruczołach. Ketokonazol ma działanie przeciwgrzybiczne. Jego stosowanie nie powoduje występowania istotnych skutków ubocznych.

Poznaj szczegóły zagęszczania włosów mikrowłóknami na stronie

Działanie mikrowłókien
Najlepsze blogi

zobacz więcej blogów   |   Napisz swój blog!

Strony, które mogą Ci pomóc:

Copyright by Leczymy-Łysienie.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.