Leczymy-Łysienie.pl

Nie chcesz łysieć ? Nie musisz !
Wszystko o łysieniu w jednym miejscu

forum
Polecane produkty

Nanogen Toppik HSR



Wpływ łupieżu

Łupież jest dolegliwością dotykającą zazwyczaj skóry owłosionej głowy. Jest to bardzo powszechnie występujące zaburzenie, polegające na nadmiernym złuszczaniu się naskórka (dokładnie zaś jego zrogowaciałej części).
W efekcie powstają odrywające się od skóry drobne płatki naskórka, bądź też grubsze i tłuste łuski. Sam proces złuszczania jest dla naskórka naturalny, jednak niektóre czynniki mogą sprawić iż zostanie nasilony i wówczas obserwuje się właśnie takie licznie występujące łuski, będące sygnałem, że należy podjąć leczenie. W naturalnych warunkach naskórek odnawia się w przeciągu około miesiąca.

Łupież częściej dotyka mężczyzn niż kobiet. Ponadto zazwyczaj występuje u osób młodszych bądź w średnim wieku, rzadziej zaś u ludzi starszych. Łupież ma skłonność do częstych nawrotów. Postrzegany jest zazwyczaj jako problem natury wyłącznie estetycznej. Intensywne występowanie łupieżu może dla danej osoby stanowić wstydliwy problem. Rzadko zaś występowanie łupieżu jest kojarzone z poważniejszym stanem chorobowym skóry, jednak może mieć ono właśnie taki charakter.

Jedną z przyczyn sprzyjających wystąpieniu łupieżu może być niedobór niektórych składników w organizmie (głównie cynku), który spowodowany jest niewłaściwym odżywianiem.
Wskazuje się też, że za powstanie łupieżu odpowiedzialny jest drożdżak (Malassezia furfur), który jest naturalnym ustrojem występującym na skórze, jednak jego nadmierne rozmnażanie się może zaburzyć proces złuszczania.
Na skórze owłosionej głowy drożdżak odnajduje szczególnie korzystne dla siebie warunki, w szczególności, jeżeli skóra jest nadmiernie przetłuszczona. Zazwyczaj w łuskach łupieżu zwykłego stwierdza się występowanie drożdżaka.

Istnieje ponadto cały szereg dodatkowych czynników, sprzyjających powstawaniu łupieżu. Wśród nich wymienia się ogólny stan osłabienia odporności, zaburzenia hormonalne, niewystarczająca dbałość o higienę, nadmierne stosowanie preparatów kosmetycznych (żele, pianki do włosów, farby etc.)

Występują różne rodzaje łupieżu. Dwa podstawowe (dotyczące skóry głowy) to łupież suchy i tłusty.

Poznaj szczegóły zagęszczania włosów mikrowłóknami na stronie

Działanie mikrowłókien
Najlepsze blogi

zobacz więcej blogów   |   Napisz swój blog!

Strony, które mogą Ci pomóc:

Copyright by Leczymy-Łysienie.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.