Leczymy-Łysienie.pl

Nie chcesz łysieć ? Nie musisz !
Wszystko o łysieniu w jednym miejscu

forum
Polecane produkty

Nanogen Toppik HSRWypadanie włosów bliznowaciejące

Bliznowaciejące wypadanie włosów bliznowaciejące zachodzi wówczas, gdy z rozmaitych przyczyn nastąpi całkowite i nieodwracalne zniszczenie mieszków. Takie zniszczenie może być wywołane stanami chorobowymi jak również urazami mechanicznymi.
Łysienie to ma zatem charakter trwały. Do chorób, które mogą wywołać opisywany proces należą między innymi: różnego rodzaju infekcje (wirusowe, bakteryjne, grzybicze), toczeń, liszaj, nowotwór skóry i inne.
Przyczyny mogą mieć charakter wrodzony (np. niedorozwój skóry, znamię łojowe, wrodzona tendencja do łamania i wypadania włosów).
Z kolei urazy mechaniczne prowadzące do rozpoczęcia tego procesu to między innymi rany skóry, poparzenia, oparzenia środkami chemicznymi, otarcia, napromieniowanie oraz inne.

Niekiedy do przyczyn łysienia bliznowaciejącego zalicza się niektóre zaburzenia związane z procesem przemiany materii.

Mamy tu więc do czynienia z bardzo szeroką grupą zaburzeń. Łączy je natomiast wspomniane trwałe niszczenie mieszków włosowych. W miejscu objętym chorobą czy urazem powstaje tkanka bliznowata.

Ten rodzaj tkanki łącznej jest obfity w włókna. Charakteryzuje go w związku z tym znacznie większa twardość w porównaniu ze zdrową tkanką.
Przebieg tego procesu może być rozmaity, zależnie od przyczyn. W niektórych przypadkach dochodzi do stopniowego i powolnego łysienia, którego przebieg niekiedy bywa niezauważony nawet przez długi czas. W innych zaś czynnikom może towarzyszyć ostry świąd, czy uczucie silnego bólu, a sam proces przebiegać w sposób gwałtowny.
Zapalenie niszczące torebki włosowe może (chociaż nie musi) być widoczne na powierzchni skóry w postaci zaczerwienienia, łuszczenia się czy odbarwienia.

Do łysienia bliznowaciejącego prowadzić mogą nowotwory skóry (zdarzają się m.in. przerzuty nowotworów z narządów wewnętrznych do skóry głowy).

Poznaj szczegóły zagęszczania włosów mikrowłóknami na stronie

Działanie mikrowłókien
Najlepsze blogi

zobacz więcej blogów   |   Napisz swój blog!

Strony, które mogą Ci pomóc:

Copyright by Leczymy-Łysienie.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.