Leczymy-Łysienie.pl

Nie chcesz łysieć ? Nie musisz !
Wszystko o łysieniu w jednym miejscu

forum
Polecane produkty

Nanogen Toppik HSRWypadanie włosów telogenowe

Telogenowe wypadanie włosów pojawia się w bezpośrednim następstwie intensywnego stresu wywołanego na przykład porodem, silną infekcją, przebytym zabiegiem chirurgicznym, czy też doznanym traumatycznym przeżyciem.

Jak wiadomo znaczna większość (około 90%) włosów człowieka znajduje się w fazie anagenowej wzrostu, dzięki czemu zostaje zachowana równowaga między tworami wypadającymi a odrastającymi.

W przypadku wystąpienia tego rodzaju łysienia większość tych wzrastających części zarostu (a także znajdujących się w fazie przejściowej) przechodzi od razu w fazę spoczynkową - telogenową.

W około trzy miesiące później pojawia się znaczne rozrzedzenie, jednak nie dochodzi raczej do całkowitej ich owłosienia.
Charakterystyczne jest to, że w ich miejsce wyrastają nowe, odznaczające się ponownie prawidłowym cyklem rozwoju. Wobec tego w przeważającej większości przypadków leczenie nie jest w ogóle konieczne. Rzadko zdarza się, aby schorzenie telogenowe miało charakter trwały.
Wyjątek stanowią chroniczne przypadki, w których jednak leczeniu kładzie się nacisk na przewlekły stan czy traumę, leżącą u podstaw utraty włosów.

U przyczyn opisywanej choroby może także leżeć stosowanie niektórych leków. I w takim przypadku po ustąpieniu czynnika, który ją wywołał, następuje samoistny powrót do stanu pierwotnego. Przywrócenie przez organizm gęstości zarostu sprzed wystąpienia objawów choroby następuje w około pół roku.

Poznaj szczegóły zagęszczania włosów mikrowłóknami na stronie

Działanie mikrowłókien
Najlepsze blogi

zobacz więcej blogów   |   Napisz swój blog!

Strony, które mogą Ci pomóc:

Copyright by Leczymy-Łysienie.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.